Eesti Animatsiooni Liit

Rein Raamatu juubelinädal tõi üle 10 000 virtuaalse külastaja

Märtsis tähistas Eesti Animatsiooni Liit Rein Raamatu juubelinädalat virtuaalsete kinoseanssidega. Lisaks oli Eesti Joonisfilmi rajaja looming fookuses Eesti olulisematel voogedastusplatvormidel. Nädala vältel leidsid vanameistri filmid virtuaalruumis tee rohkem kui 10 000 silmapaarini.

20. märtsil 90-aastaseks saanud Rein Raamat on tuntud nii filmikunstniku kui animarežissöörina. Juubelinädalal oli fookus ennekõike staažika filmimehe animaloomingul. Kõige populaarsemaks filmiks osutuski “Kilplased”, mis kogus üle 2100 vaatamise. Teisele kohale maandus Rein Raamatu animaloomingu kõige lapsesõbralikum film “Rüblik”. Menukuselt kolmas oli Wiiralti graafikal baseeruv “Põrgu”.

“Eesti filmipärand on niivõrd rikkalik ja mitmekesine. Rõõm on näha, et aegumatu filmiklassika jõuab üha rohkem ka tänapäeva vaatajani,” kommenteeris Eesti Filmi Instituudi filmipärandi osakonna projektijuht Triinu Keedus. “Eesti animatsioonile pühendatud juubeliaasta on andnud võimaluse pöörata suuremat tähelepanu meie animapärandile. Käesoleval aastal on animavaldkonnas tulemas veelgi ümmargusi tähtpäevi,“ lisas Rein Raamatu juubelinädala üks peakorraldajaid, Mari Kivi.

Kokku kogusid Rein Raamatu filmid eri voogedastusplatvormidel 8245 unikaalset vaatamist. Lisaks Rein Raamatu filmidele toimusid EKA TV vahendusel meie naaberriikide animatraditsioonile pühendatud linastused. Juubelinädalale pani punkti Eesti Kunstiakadeemiaga koostöös sündinud animatsiooni juubeliaasta konverents. Arvestades, et iga EKA TV seanssi vaatas keskmiselt kaks inimest, tõid EKA TV linastused ja konverents ligikaudu 1900 vaatajat.

Alates tänasest saavad huvilised Eesti animatsiooni juubeliaasta konverentsi järele vaadata siit. Rein Raamatu filmilooming on endiselt vaadatavad nii Telia, Elisa, Netikino ja Jupiteri voogedastusplatvormidel. Huvilised saavad tasuta vaadata Rein Raamatu popanimatsiooni “Värvilind” siit.

Rein Raamatu juubelinädalat korraldasid Eesti Animatsiooni Liit ja Eesti Kunstiakadeemia. Toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Partnerid: Telia, Elisa, Netikino, Estonian Shorts, ERR kultuuriportaal, Läti Animatsiooni Liit, Leedu Filmikeskus, Stuudio Pilot ja Soyuzmultfilm filmistuudio.