Animafilmirežissöör
Priit Pärn on stsenaristi, kunstniku ja režissöörina teinud 14 pikemat joonisfilmi ja rea lühivorme – reklaame jne. Tema filmid on võitnud üle 80 auhinna maailma mainekatel animafestivalidel.

Filmograafia
Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses
Eesti Joonisfilm, 2018, 15’03″
Rahvas ootab kedagi erilist. Keegi eriline sünnibki – ülikonda riietatud mees. Rahvas järgneb mehele ning elab kaasa tema teatraalsetele, kuid mõttetutele esinemistele. Ühe esinemise käigus teeb mees vea ja teda varem jumaldanud rahvas jätab ta maha. Jäänud üksi, kohtab ta naist, kes on tema jaoks loodud. Teatraalsed esinemised jätkuvad…
SUVI – Vivaldi „Neli aastaaega”
2017, 10′
Geidai University projekt nimega „Vivaldi Four Seasons“. Live muusikaline ettekanne koos animatsiooniga.
Manivald
Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio, 2017, 13’
On päev enne Manivaldi 33. sünnipäeva. Üleharitud, töötu ja ükskõikne Manivald elab koos domineeriva pensionärist emaga ning veedab oma päevi klaverit harjutades. Samal ajal koristab ema tema sokke ja keedab talle kohvi. Elu on lihtne, kuid mitte kuigi hea. Nende ebatervislik sõltuvussuhe on kokku kukkumas, kui pildile ilmub kuum noor hunt Toomas, kes tuleb parandama nende pesumasinat. Ning neid endid.
Manivald
Fatcula
Eesti Joonisfilm, 2016, 9’04″
Ilu nõuab ohvreid. Sellel raskel teel aitab inimesi ilukirurg Fatcula ning tema abilised rasvatihased. Spordiklubi kõrvale kerkinud müstiline ilukliinik ähvardab laostada klubi omaniku. Mis selles kliinikus tegelikult toimub? Lahendus paistab leiduvat ühes pudelis Fat Burneris.
Silmadeta jahimees
Eesti Joonisfilm, 2016, 4’42”
Handi lugu
Loo jutustanud N. Tšaltomov Jugani jõelt Kajukovo külast 1983.
Kütt käis jahil, aga ei püüdnud midagi. Naine hiilis mehele metsa järele. Mees heitis pikali, võttis silmad peast ja kõneles: „Semlek rem-rem-rem.„ Naine haaras mehe silmad. Järgmisel päeval jooksis laagri lähedal põder. Mees lasi põdra maha. Naine ütles, et mees lasi mööda. Pärast astus mees püstkotta, kus naine sõi salaja liha. Naine arvas, et mehevend tuli ja kattis näo rätikuga, sest naine ei tohi oma nägu mehe sugulastele näidata. Naine kaebas, et mees on laisk, aga tema peitis mehe silmad karpi. Nüüd hakkasid nad riidlema.
Siseilmadest väljas
Eesti Joonisfilm, 2016, 10’39”
Kärbes hõõrub käsi. Mees ja naine, sees ja väljas, tasakaal nende sees ning nende vahel. Kärbes lendab. Teod kiiguvad. Kärbes lendab.
Elu Herman H. Rott'iga
Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio, 2015, 11’06”
Herman on rott, kellele meeldib veeta aega keldribaarides, kuulata grind-muusikat ja mängida malet. Hermanil puudub igasugune huvi koristamise vastu ning ta leiab, et kohutav segadus muudab kodu ainult hubasemaks. Ühel päeval otsustab roti elamisse sisse kolida väga korralik kass, kellel juhtumisi on nõrkus macho-meeste vastu. Ta toob kaasa roosa tolmuimeja, klaveri ja mis kõige hullem – kollektsiooni klassikalist muusikat.
Lendurid koduteel
Eesti Joonisfilm, 2014, 16’05”
Triloogia MEESTE MAAILM 2. film.
Kolme lenduri kodutee on pikk ja ränk. Kõrbekuumus vaheldub mägede jäise tuulega, mudamülgaste ja moskiitodega. Kolme rändaja lootusetute päevade vahele eksivad aga ööd, mis on täis fantaasiat ja erootikat. Film on inspireeritud Priit Pärna samanimelisest söejoonisest ja teostatud täiesti uuenduslikus liivaanimatsiooni tehnikas.
Must stsenaarium
Eesti Joonisfilm, 2014, 14’40”
Lugu halvast äriplaanist, rahade kantimisest, ärimurede lahendamisest globaalse huku eelõhtul. Kaks juhti Adolf ja Rudolf üritavad päästa ettevõtet kindlast krahhist.
Põhjatäht
Eesti Joonisfilm, 2014, 14’13”
Mattias Mälki fantaasiapõnevik tuukrist, kes avastab meritähtede saatusliku seose taevatähtedega. Kui ühel ööl kaob taevalaotusest üks täht, märkab seda ka maffiaboss, kes hakkab kohe kahtlustama tuukrit. Mafiooso kallim võrgutab ja uinutab tuukri, et sel viisil kadunud täht üles leida, kuid suigub ka ise unne. Uneuimas nad armuvad ja see vallandab maffiabossi vihahoo. Taevatähed kaotavad lootusetult tasakaalu ja kurjad meritähed asuvad rünnakule. Unenägu on täis õudu ja traagikat. Ärgates mõistavad armunud, et osa unes toimunud sündmusi on saanud reaalsuseks. Enam ei õnnestu tasakaalu taastada ja nüüd on oodata uut ohtu juba tähistaevast.
Teisel pool metsa
Nukufilm, Eesti Kunstiakadeemia, 2014, 10′
See on muinasjutt, mis on täis valgust, maagiat ja nostalgiat. Savinukk äratab oma ümbruse, mis muutub irreaalseks maailmaks, mis on pidevas liikumises ja muutuses. Film on filmitud loomuliku valgusega ning päevavalguse nähtavad muutused võimendavad filmis liikuvat aega.
XYZtopia
Eesti Joonisfilm, 2013, 14’19”
Üks lameda maa elanikest saab enda valdusesse prillid, mis lubavad ruumiliselt näha. Tal on head kavatsused, kuid ühe lisadimensiooni kontrollimine osutub päris keerukaks…
Krokodill
Eesti Joonisfilm, 2009, 16’38”
Endine ooperitäht on saatuse tahtel sunnitud töötama kaubanduskeskuse lastenurgas poroloonkostüümis Krokodillina. Lapsed on julmad, nad ei jäta ühtegi võimalust kasutamata, et krokodillikostüümis mehele tema koht kätte näidata. Elu tundub endisele esitenorile rõõmutu, isegi tülgastav, kuni ühel päeval astub tema ellu saatuslik naine ja… krokodill.
Tuukrid vihmas
Eesti Joonisfilm, 2009, 23’21”
Triloogia MEESTE MAAILM 1. film.
Temake, varahommikune saabuja, ja Tema, varajane töölemineja, kohtuvad vaid lahkumissuudluseks. Vihma sajab. Suur laev upub aeglaselt, kuid kindlalt. Mehed teevad tööd, sellist tööd, kus kiirustamisel ei ole kohta ja eksitakse vaid kord. Sellises elus on viimane sigaret osa katkematust ahelast. Temake, öine hambaarst, jääb magama ja näeb und, et ta ei jää magama. Vihma sajab. Õhtune lahkumissuudlus läheneb.
Elu ilma Gabriella Ferrita
Eesti Joonisfilm, 2008, 43’45”
Dramaatiline lugu armastusest, lukus ustest, näotust vargast, haavatud kurest, kadunud sülearvutist ning õdedest O’Keydest, kes on virtuaalsed prostituudid… Filmis ei ole Gabriella Ferrit, kuid on peaaegu happy end.
Ma kuklas tunnen...
Eesti Joonisfilm, 2007, 2’20”
Jüri Üdi luuletusest „Ma kuklas tunnen eluaegset kuuli…” inspireeritud animatsioon. Kuul kuklas kaotab ajaga värskuse. Kuuli tundja minetab tunde teravuse. Ka magades. Ollakse sillas.
Must lagi
Eesti Joonisfilm, 2007, 18’36”
Omapärane luule ja filmi hübriidprojekt, mis kujutab seitsme eesti animaatori nägemust seitsmest eesti luuletusest. Iga mõneminutiline lõik illustreerib mõnd rohkem või vähem tuntud teksti just nii, nagu filmi autor seda enese jaoks tõlgendab. Eksperiment liidab animatsiooni ja poeesia – Animuse ja Pegasuse. Valikus on Jüri Üdi, Aleksander Suumani, Heiti Talviku, Andres Ehini, Arvi Siia, Asko Künnapi ja Ilmar Laabani luuletused filmides „Sügiseleegia”, „Viimane sigaret”, „Tuled öös”, „Läänemerelinik”, „Taimne direktor”, „Ma kuklas tunnen…” ja „Substantia Stellaris”.
Maraton
Eesti Joonisfilm, 2006, 14’38”
Väikelinnas valitseb elevus. Oodatakse iga-aastase maratonijooksu algust. Stardipaugu asemel plahvatab pomm. Õhku on lastud linna sümbol – skulptuur jooksvast mehest. Vallandub tegevusteahel, mille lõppu ei oska keegi aimata. Politseiinspektor, skulptor, avaliku käimla ümbruses tegutsev sulikamp, kõigil neil tuleb läbida oma maraton. Vaid juhuslikult lahti pääsenud õhupall liugleb asjade algust ja lõppu teadmata omasoodu, ülejäänud rabelevad end hingetuks.
Pärlimees
Nukufilm, 2006, 12′
Tark rahvajuht suudab oma kultuuri hoida pikalt puutumata, kuid geenivahetuse vastu ei saa temagi.
Frank ja Wendy
Eesti Joonisfilm, 2005, 75’21”
Kaks Ameerika salateenistuse agenti Frank ja Wendy on saadetud maailma ohukoldesse nimega Estonia. Estonia on jabur koht, võib-olla isegi veel jaburam kui agendid ise. Frank ja Wendy, kellele maailma päästmine on igapäevane töö, saadavad mängleva kergusega korda nii mentaalseid kui ka manuaalseid vägitegusid. Näib, et lõplikust võidust lahutab neid eimiski, aga võta näpust. Kurjuse telg ei kuiva kokku ja ründab superagente sealt, kust nad seda oodatagi ei oska…
Green Power
Eesti Joonisfilm, 2005, 9’30”
Kaks Ameerika salateenistuse agenti Frank ja Wendy on saadetud maailma ohukoldesse nimega Estonia, mis on jabur koht, võib-olla isegi veel jaburam kui agendid ise. Estonia laseb kosmosesse isikliku ökoloogiliselt puhta satelliidi, kutsudes sellega esile Ameerika liitlaste õigustatud pahameele. Käivitub vabaduse ristisõda puust sputnikute vastu. Mängu tulevad nii hävitajahunt Wolfgang kui ka geneetiline robot Jordan-1. Agentidel on rasked ajad. Frank on ebaõnnestunud suhtes Täispuhutava Dollyga ning Wendy nakatub rohelisse ideoloogiasse. On oht, et maailma lauspommitamine võib jääda ära…
Hoop ühiskonna kuklasse
Eesti Joonisfilm, 2005, 9’30”
Kaks Ameerika salateenistuse agenti – Frank ja Wendy – on saadetud maailma ohukoldesse nimega Estonia. Estonia on jabur koht, võib-olla isegi veel jaburam kui agendid ise. Frankilt ja Wendylt võetakse nende igati ärateenitud puhkus kodumaal. Miks on igal ameeriklasel muhk kuklas? Kes peksab kaasmaalasi vastu pead? Miks Santa Klaus nutab? Miks November on Detsember? Need küsimused teevad agendid rahutuks. On saanud heaks tavaks, et rahutu agent tõmbab padruni rauda. Värisege, Tolson & Mushroom! Teed näitab Abraham Lincolni pöial…
Jääkarude paraad
Eesti Joonisfilm, 2005, 9’30”
Ameerika salateenistuse agendid Frank ja Wendy on saadetud maailma ohukoldesse nimega Estonia, mis on jabur koht, võib-olla isegi veel jaburam kui agendid ise. Frank ja Wendy konspiratiivkontori moderniseerimise tagasihoidlik plaan paljastab kohutavad tõsiasjad. Igitalvise Wiru Streeti lumesajus on kannibalismi eelaimus. Mõistes, et Ameerika pensionäridest adrenaliinituristid on määratud pelgalt suupiste rolli, ei saa agendid jääda kõrvaltvaatajaiks. Tänu Suhkrupeetide reetlikkusele saab Frankist lühiajaline mõttehiiglane ning kogu võitlus arktiliste painajatega langeb Wendy habrastele õlgadele. Õnneks toetuvad need haprad õlad tunduvalt võimsamale rinnapartiile.
Vikerkaar
Eesti Joonisfilm, 2005, 9’30”
Kaks Ameerika salateenistuse agenti – Frank ja Wendy – on saadetud maailma ohukoldesse nimega Estonia. Estonia on jabur koht, võib-olla isegi veel jaburam kui agendid ise. Marslased riputavad pesu kuivama. Kuid kes kuivatab Wendy püksikesi? Vastus jääb saamata, sest taevasse kerkib midagi kohutavat. Aegade hämarusest väljaliuglev ajaleht „Pravda” aitab kaasa Gröönimaa kompartei sünnile. Jose Fernandez jätab vastutuult sülitamise, sest õhus on operatsioon „Solgisurma Hüljes” hõngu. „On aeg,” mõtlevad agendid. Põgus preventiivne tuumalöök Latvia pihta, siis haarab Wendy püstoli ja Frank siseneb Transatlantilisse solgitorru…
The Easy Writer
Eesti Joonisfilm, 2004, 11’21”
Lugu naisest, kes kirjutusmasina abil manipuleerib ümbritseva maailmaga ja selles leiduvate meestega. Ootamatu lapseootele jäämine tõotab tuua surmavaid tagajärgi. Film valitsemisest ning erakordsest päritavast andest.
Hungerburger
Eesti Joonisfilm, 2003, 9’30”
Kaks Ameerika salateenistuse agenti Frank ja Wendy on saadetud maailma ohukoldesse nimega Estonia, mis on jabur koht, võib-olla isegi veel jaburam kui agendid ise. Natsipöialpoisid ja rahvusvahelised geenimanipulaatorid ühendavad jõud ning arendavad välja vastupandamatu turundusstrateegia. Inimkonda ähvardab lõhkisöömise oht. Ja ühel hetkel ähvardab see oht ka Franki ja Wendyt. Ent nagu FBI-s öeldakse: sa võid olla paks kui siga, aga kui maailm vajab päästmist, siis tuleb ta päästa. Frank ja Wendy ei lase järjekordset võimalust käest.
Karl ja Marilyn
Eesti Joonisfilm, 2003, 23’52”
Karl on väsinud teda rõhuvast kuulsuse koormast ning otsustab sellest vabaneda. Pöördunud tagasi tavaliste inimeste hulka, ristub tema tee kuulsust otsiva Marilyniga. Tavaline Karl ongi jõud, mis teeb Marilynist masside iidoli. Kuid mitte kauaks…
Punapeade kättemaks
Eesti Joonisfilm, 2003, 9’30”
Kaks Ameerika salateenistuse agenti – Frank ja Wendy – on saadetud maailma ohukoldesse nimega Estonia. Estonia on jabur koht, võib-olla isegi veel jaburam kui agendid ise. Seekordne löök on planeeritud eriti salakavalalt. Agentide valvsust üritatakse uinutada kõikvõimaliku hämaga – Wendy-seenior pistetakse koos ahvidega karantiini, Franki unenägudesse edastatakse rõvedaid laulvaid maasikaid. Kõik selleks, et juhtida tähelepanu kõrvale peamiselt – kelleltki Antoniolt ja tema surmatoovalt kohvrilt.
Vorstivabrik
Eesti Joonisfilm, 2003, 9’30”
Kaks Ameerika salateenistuse agenti – Frank ja Wendy – on saadetud maailma ohukoldesse nimega Estonia. Estonia on jabur koht, võib-olla isegi veel jaburam kui agendid ise. Avastades Estonias natsipöialpoiste põrandaaluse vorstivabriku, meenub Frankile lapsepõlv. Ta elab veelkord läbi kõik vorstidega seostuvad kohutavad foobiad. Lisaks tuleb Frankil teistkordselt saada meheks – seekord vorstist meheks. Tõsi, see ei toimu ilma Pöördumatute Protsesside Pööraja hämarate boreaalsete kunstideta. Tühine pole ka Wendy raudse rusika roll.
Weitzenbergi tänav
Eesti Joonisfilm, 2002, 11’15”
Mees unistab ideaalsest naisest, naist huvitab aga hoopis teine. Mees loobub naise tähelepanu püüdmise vaevarikkast ettevõtmisest ja avastab uue ihaldatava. Naisel tekib omakorda huvi mehe vastu. Ent meest huvitab ainult uus lemmik, kelle tõttu mees satub varsti hädaohtu. Mida teeb nüüd hüljatud naine? Õnnetus tuleb hüüdmata, kuid mees pääseb napilt, hukkuvad hoopis mõlemad ihaldatud. Mees ja naine leiavad taas teineteise.
Oiva
Priit Pärn, 2001, 46”
Reklaamfilm
Remix
Priit Pärn, 1999, 30”
Reklaamfilm
Animated Self-Portraits
Asifa, 1989, 7’49”
Porgandite Öö
Eesti Joonisfilm, 1998, 29’38”
Vaevalt keegi aimab lähenevat katastroofi. Kõige vähem ehk Diego, mees, kelle nime võib lugeda tema näost. Aga äkki on kingad vett täis. Koridoris kaigub Julia kontsaklõbin. Underground ei räägi enam sosinal. Nii see tavaliselt algab… Ning mingil hetkel on jäänud vaid ainuke lootus – porgandite öö.
Free Action
Priit Pärn, 1996
1895
Eesti Joonisfilm, 1995, 29’59”
Kino sajandale aastapäevale pühendatud „1895” räägib vendade August ja Louis Lumière’i elust, esitades üldsusele seni tundmata fakte ja sündmusi – kuulsad vennad on ju läinud ajalukku kinematograafia leiutajatena. Film on illusioon. Kas illusioon on tõde? See väide ja küsimus olid aluseks filmi autoritele, kui nad võtsid endale õiguse kinnitada, et just nende versioon vendade Lumière’ide elust ja kino sünnist on kõigist seni teadaolevatest kõige originaalsem ja ainulaadsem.
Hotell E
Eesti Joonisfilm, 1992, 29’26”
Igas lahutavas seinas leidub uks. Ühendav uks. Victor leiab sellise ukse. Näota ja nimeta Victor on valmis minema. Iga minek on ka saabumine. Iga saabumine pole aga tagasijõudmine. Victor on alustanud ohtlikku mängu.
Noblesse oblige
Tallinnfilm, 1989, 9’39”
Sürrealistlik nukufilm põhineb nuku- ja mängufilmi väljendusvahendite, inimsuuruste nukkude ja näitlejate kontseptuaalselt põhjendatud sümbioosil. Reaalsuse-irreaalsuse piiril olevast filmimaterjalist organiseeritakse selle maailma monotoonsust ja illusoorsust paljastavad formaalsed maskid. Näiliselt piiratud ruum rõhutab egoismile rajatud elu välist suursugusust, mis kasvab üldistuseks Euroopa jõuetust ja põhustunud tsivilisatsioonist.
Lahkudes kustuta valgus
Eesti Reklaamfilm, 1988, 40”
Isa lahkub ust prõmmides pere juurest, pere nutab. Hetke pärast uks avaneb, isa naaseb – pere naeratab lootusrikkalt, kuid… isa kustutab vaid tule… Kiri: Lahkudes kustuta valgus.
Papa Carlo teater
Tallinnfilm, 1988, 9’40”
Kohalik diktaator – nukujuht marionetiteatris, kes surub maha näitlejate igasuguse vaba tahte avaldumise ja terroriseerib publikut, on ise samuti ainult marionett võimsamate ja anonüümseks jäävate jõudude käes.
Eine murul
Tallinnfilm, 1987, 24’45”
Satiiriline novellidest koosnev joonisfilm, mille teravik on suunatud negatiivsete ilmingute vastu ühiskonnas, kus võtmepositsioonil on bürokraatia.
Kaelkirjak
Tallinnfilm, 1986, 9’08”
Loomaaias elab üksainuke loom – kaelkirjak. Keegi peale väikese tüdruku ei käi teda vaatamas. Külastajate meelitamiseks tellib loomaaia direktor reklaamkaelkirjaku. Siis aga selgub, et inimesed vaimustuvadki vaid tehiskaelkirjakust, elav loom neid ei huvita. Algab üldine „kaelkirjakubuum”. Filmis naeruvääristatakse massikultuurile omast vaimustumist mitte tõelisest ja elavast, vaid järeletehtust ja tehislikust.
Aeg maha
Tallinnfilm, 1984, 9’14”
Fantaasiaküllane lugu kassist, kes kaotab aja ning satub seetõttu väga eriskummalistesse seiklustesse. Film nii väikestele kui ka suurtele.
Tuvitädi
Tallinnfilm, 1983, 9’47”
Lõbus ja õpetlik lugu sellest, mis on headus. See ei ole lihtsalt meie elu loomulik ja enesestmõistetav osa, vaid jõud, mis aitab ületada mitmeid elus ette tulevaid takistusi.
Arabella, mereröövli tütar
Tallinnfilm, 1982, 69′
Karmi piraadikapteni Taaniel Tina tütar Arabella on harjunud mereröövlite eluga, varandusejahi ja taplustega. Siis aga satub laevale rändaja Aadu, kelle tarkus ja osavõtlikkus hämmastab tüdrukut. Vähehaaval saab Arabella aru, et piraadid, kaasa arvatud ta oma armas isa, on ahnuse ja kurjuse käes otsekui vangis. Piraadilaev aga purjetab taas ohtlikule jahiretkele. Milliseid uperpalle peab tegema saatus, et laps saaks elada helgemas maailmas?
Kolmnurk
Tallinnfilm, 1982, 14’30”
Eesti muinasjutu „Ahjualune” motiividel valminud täiskasvanutele mõeldud multifilm abieluprobleemidest ja soorollidest, rutiini survest ja lähedusenäljast modernses linnaperes. Nõukogude naise Julia nobedate näppude all valmib töölt koju tulevale abikaasale Viktorile igal õhtul mitmekäiguline pidusöök. Kuniks elektripliidi alt ilmub ahjualune Eduard ja oma osa aplalt nõutama hakkab.
Harjutusi iseseisvaks eluks
Tallinnfilm, 1980, 8’25”
Peamiselt täiskasvanud vaatajale mõeldud film kõrvutab lapse ja täiskasvanu maailma.
… ja teeb trikke
Tallinnfilm, 1979, 9’40”
Lugu Rohelisest Karust, suurest trikimeistrist, kes on sunnitud üle elama palju äpardusi, enne kui tema kunst loomade hulgas tunnustuse võidab.
Kas maakera on ümmargune?
Tallinnfilm, 1977, 9’45”
Satiiriline ja paradoksaalne joonisfilm paljastab elu fenomeni suhtelisuse ja mitmetahulisuse ning inimelu pöördumatuse.
Absolut Pärn
Priit Pärn
Reklaamfilm
Pühapäev
Tallinnfilm, 1977, 9’23”
Teaduslik-tehnilise progressi vastuoludele pühendatud filminovell, mis hoiatab ühekülgse, inimest tahtejõuetuks tarbijaks muutva tehnilise arengu eest.
Rüblik
Tallinnfilm, 1975, 9’40”
Jaan jookseb alatasa üle muru. See toob kaasa karistuse – sõnakuulmatu poiss moondub põrsaks. Kui Jaan nõidusest vabaneb, on tema käitumine paljuski muutunud.
Kilplased
Tallinnfilm, 1974, 8’47”
Fr. R. Kreutzwaldi rahvaraamatu „Kilplased” ainetel valminud joonisfilmis naerdakse välja igasugune mõttetu ja ebaotstarbekas tegevus. Välja on valitud viis kilplaste „tarkust“: palgiveeretamise, majaehitamise, käoaitamise, lojuste põllult minemakihutamise ja majapõletamise lood. Omajagu kilplust peitub meis kõigis ja selle tunnetamine ongi parim rohi kilplaslike tegude vastu.
Muinasjutt Tema Majesteedist
Tallinnfilm, 1974, 9’35”
Satiiriline ümarnukufilm alkoholi laastamistööst inimese organismis.
Viimne reliikvia
Tallinnfilm, 1969, 86′
Liivimaa, 16. sajand. Noor rüütel Hans von Risbieter saab isalt päranduseks reliikvialaeka Püha Brigitta säilmetega, mida ihaldab enda valdusse saada klooster. Risbieter on nõus loovutama reliikvia, kui saab naiseks abtissi ingelliku õetütre Agnes von Mönnikhuseni. Agnese süda tuksub aga robinhoodlikule vabale mehele Gabrielile, kes astub vapralt välja vabaduse ja õigluse eest. Romantiliste seikluste varjus on ridade vahele põimitud eestlaste vabadusvõitluse prahvatav vimm. Ajaloolise dekoratsiooni vormis ja varjus on legendaarne seiklusfilm suutnud kõnetada paljusid põlvkondi.
Juhendatud filmid
2020
Not Funny / Helo Irik
Room with a Sea View / Leonid Shmelkov
Suutäis vett / Siim Raud
2019
Aurora / Ingrid Pucci
Cante / Teresa Baroet
Dream Cream / Noam Sussman
EnLIGHTenment / Sofiya Ilieva
Gorilla in the Washing Machine / Huei Jen Hung
Layers / Mariel Alejandra Buenfil Blazquez
Oh Say Can You See? / Noam Sussman
Zorg 2 / Auden Lincoln-Vogel
The Piece of Tail in the Mouth of the Snake That Bites Its Own Tail / Pablo M. Ballarín
Vibration / Sofiya Ilieva
Hound Out / Anna Lauretta Eespere
Liblikaefekt / Mari Kask
Memm Manja / Lisa Scharf
2018
300 g/m2 / Kamila Kučíková
Control / Shakir Khan
Frank / Huei Jen Hung
Gaia / Jass Kaselaan
In Between the Walls of Perception / Pablo Martínez Ballarín
Procrastination / Nata Metlukh
Pura Vida / Nata Metlukh
Sounds Good / Sander Joon
Sweet Sweat / Jung Hyun Kim
Haaron ja Juulia / Henri Veermäe, Rauno Raat, Siim Raud, Alar Lilleväli
Kontakt / Mari Kivi
Kuldrenett / Liis Kokk
La Dolce Vita / Henri Veermäe
Puupea / Leander Meresaar, Karl Silvar Alemaa
Toiduahel / Mari Kivi, Liis Kokk
2017
A Chronic Circus / Helen Woolston
A Table Game / Nicolás Petelski Mesón
Don’t Wake / Evgeniia Golikova
Five Steps to the Right / Äggie Pak Yee Lee
Moulinet / Sander Joon
Muteum / Äggie Pak Yee Lee
Pearfall / Leonid Shmelkov
Soorebane / Terje Henk
Tendrils / Helen Woolston
Ükskord igavuse väljadel / Teele Strauss
Karv / Katarina Skott, Leore Lisann Klõšeiko, Silvia Raist
Luul / Mari-Leen Üksküla-Eomois
Putka / Ottomar Sukko
Tolmurullid / Katariina Aule
2016
Kut / Lucija Mrzljak
Penelope / Heta Jäälinoja
Šuma / Lucija Mrzljak
Bouillabaisse / Yyhely Hälvin
Directive / Eva Liisa Sepp
Esimesest silmapilgust / Katarina Skott
Ja mina ma nagu linnukene… / Yyhely Hälvin
Meeled ja meeletused / Karl Silvar Alemaa
Nõia(m)äng / Eva Liisa Sepp, Liis Talimaa
Põdra maja / Leore Lisann Klõšeiko
2015
At the End of the Day / Lilli-Krõõt Repnau
Zhuchka’s Story / Anastasiia Nadzharian
Vello / Ave Taavet
Õnnesoovid eakatele / Ave Taavet
I Saw You / Sander Joon, Egert Kesa, Jaan Sinka
Mu uus parim sõber / Kelli Kustavus
Paradise Island / Jüri Lääs
Siga jääb seaks / Kelli Kustavus, Risto Kütt
Velodrool / Sander Joon
Les Nuits Magiques / Mihkel Reha
Street Life / Teemu Hotti
The Party of Ö / Teemu Hotti
Boogers / Risto Kütt
Stamped / Egert Kesa
2014
Black Seed / Francesco Rosso
Fok Nabo Distorio / Francesco Rosso
IMG_00:01.JPG / Zane Oborenko
Teisel pool metsa / Anu-Laura Tuttelberg
Kohvi / Paula Mauer
Ma seisin oma meeleheite džunglis / Mari-Liis Rebane
Pekk / Paula Mauer, Morten Tšinakov, August Varustin, Heili Lõhmus
See vist ongi armastus / Morten Tšinakov
The Lover / Liis Talimaa
2013
Eye Eye / Idil Deniz Karabay
2012
International Father’s Day / Edmunds Jansons
Tšikid teel / Helen Unt
Kärbeste veski / Anu-Laura Tuttelberg
2011
Hump Match / Martinus Klemet
Not About Us / Michael Frei
Rise and Fall of W.C. / Martinus Klemet
Tuutu Naljahammas / Mattias Mälk
All Work And No Play / Mikk Mägi
DEsign / Mihkel Reha
Eine murul / Erik Alunurm, Mihkel Reha, Mari-Liis Rebane, Mari Pakkas
Kahe kellahelina vahel / Mari Pakkas
Mungu / Sven-Tõnis Puskar, Vesse Veering, Maiken Silla
Primoris Lepidoptera / Maiken Silla
2010
Apaja / Samuli Råman
Elu kilukarbis / Stella Salumaa
Head und! / Stella Salumaa
Song of Songs / Urte Budinaite
Zima / Ingrida Picukane
Tagasi Eedenisse / Sondra Lampmann
Black & White Love at First Sight / Sven-Tõnis Puskar
Kõik on ok / Erik Alunurm
Memento Vitae / Olga Bulgakova
Viimane kõrs / Vesse Veering
2009
Põgenemine / Kristjan Holm
Wireless / Nele Aunap, Karin Sõmer
2008
Väike maja / Kristjan Holm
Catwalk / Matti Adoma
Laupäeva hommik / Mattias Mälk
Nature of Animation / Ilja Alpatov
Supp, nuga, arbuus ja lusikas / Nele Aunap
2007
Light My Fire / Martinus Daane Klemet
Ravitseja / Katre Haav
1998
Bermuda / Ülo Pikkov