Eesti Animatsiooni Liit

Pildid, kes käivad omapead

Staapli 3 galerii ootab kunstikohvikusse ja galeriisse nautima kodumaiseid lennukaid animatsioone! Alates 1. detsembrist saab nautida värskeid filme viielt noorelt autorilt: Teresa Baroet, Auden Lincoln-Vogel, Noam Sussman, Hung Huei Jen ja Anu-Laura Tuttelberg. Filme saab galeriis vaadata kuni 31. detsembrini.

Anu-Laura Tuttelberg töötab vabakutselise animarežissöörina, loob animatsioonistuudiotele lavakujundusi ja õpetab Eesti Kunstiakadeemias nukufilmide loomist.
“Talv vihmametsas” on sürrealistlik animafilm troopilises vihmametsas, kus segunevad Mehhiko loodus, keraamilised sürreaalsed olendid, Eesti muusika ja troopilise vihmametsa ning põhjamaise looduse hääled.

Teresa Baroet on Portugali animatsioonikunstnik, kes on tegeleb ka fotograafiaga. Ta on lõpetanud Londonis fotograafia bakalaureuse kraadi ja hiljuti Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni magistriõppe.

Näitusel on võimalik vaadata Baroet’i fimi “Cante”. Anonüümne mees, kes on üksinda steriilses kontorikeskkonnas, tajub omaenda eksistentsi traditsiooniliste laulude kaudu. Mees teostab oma monotoonseid ja mõttetuid igapäevatöid ning ühiskonna rituaale Cante Alentejano muusika pärimuslike laulude saatel.

Noam Sussman on Torontost pärit 2D animatsioonikunstnik, illustraator ja filmitegija.

Film “Dream Cream” jutustab loo eakast paarist, kes on sõltuvuses psühhedeelsest näokreemist.

Red, Hung Huei Jen on animafilmilavastaja, kes keskendub stop-motion animatsioonile. Hung Huei Jen lõpetas Eesti Kunstiakadeemia 2019. aastal animatsiooni magistrikraadiga. Otsides elu absurdsusi ja meelepaha loob Red sarkasmi ja huumori alatooniga veidraid lugusid ja tegelasi.

Filmis “Gorilla in the Washing Machine” tegelevad loomad hilisõhtul järve ääres mõnusa kevadise tuule käes oma asjadega. Lõpuks mõned neist kohtuvad, klapivad omavahel hästi ja alates sellest ajast joovad nad teed ja teevad rõõmsalt koos kleepuvat riisi.

Auden Lincoln-Vogel on Ameerika animatsioonikunstnik ja eksperimentaalfilmide looja. Tema jutustavaid animatsioone, täiendatud kinoetendusi ja eksperimentaalfilme on näidatud Euroopas, Aasias ja Ameerikas.

Filmis “Zorg II” rändab Maale tulnukas lootuses näidelda ulmefilmis.

Loe näitusest lisaks siit.