Eesti Animatsiooni Liit

EKA animatsioonitudengid võitsid PÖFF Shortsil auhindu

EKA animatsiooni osakonnas valminud Auden Lincoln-Vogel’i film “Zorg 2” (2019) võitis PÖFF Shortsi tudengifilmide võistluses “New Talents: Anima” žürii eripreemia. Rahvusvahelises animatsiooni võistlusprogrammis võitis žürii eripreemia EKA magistri tudeng Leonid Shmelkov filmiga “Lola – elav kartul” (2018). 

Ameerika Ühendriikidest pärit Auden Lincoln-Vogel lõpetas animatsiooni osakonna magistrantuuri möödunud kevadel. Tema ulmeline kollaaž-tehnikas valminud animatsioon jutustab loo tulnukast, kes on tulnud Maale, et saada filmistaariks.

Rahvusvahelise žüriisse kuulusid Chiara Magri (IT), Nicolas Khabbaz(LB) ja Sander Joon (EE), kelle kommentaar filmile oli: “Plahvatuslike ideede ja julguse eest stiilis.”

Leonid Shmelkovi film on valminud Venemaa ja Pransusmaa koostööna. Shmelkovi EKA animatsiooni õpingute ajal on tal valminud rahvusvahelistel animatsiooni festivalidel kuulsust kogunud “Pearfall” (2017) ning tuleval kevadel on võimalik näha tema magistritööna valmivat filmi “Room With a Sea View” (valmib 2020).

Rahvusvahelise programmi žürii koosseis oli sama. Nende kommentaar Shmelkovi filmile oli: “Film, mis jõuab barjääri ületades meie sisemise lapseni kaotuse ja uue alguse kaunis väljenduses.”

Vaata “Zorg 2” treilerit siit.

Loe lisaks auhinnatud filmide kohta siit.

Kaader filmist “Zorg 2”