Chintis Lundgren

Animafilmirežissöör

Animafilmide autor Chintis Lundgren on sündinud 14. aprillil 1981. aastal Tallinnas. Ta tegutses pärast Academia Non Grata lõpetamist mõnda aega maalikunstnikuna. Animatsiooniga hakkas Lundgren katsetama 2007. aastal, kui senine põhitegevus ehk maalimine teda enam ei motiveerinud. Nüüdseks on tal valminud kuus lühianimatsiooni, paarkümmend lühifilmi, reklaame ja muusikavideoid, aga „Herman R. Rotti” nimetab ta oma esimeseks tõeliselt viimistletud filmiks. Aastast 2011 juhib väikest sõltumatut animastuudiot nimega Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio

Chintis_Lundgren

Filmograafia

Toomas teispool metsikute huntide orgu

Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio, 2019, 18′

Kuum hunt Toomas kaotab töö ning hakkab salaja gigolona elatist teenima, et oma pere ülal pidada. Toomase naisel Viivil on samuti saladus: ta käib female empowerment seminaridel, mille osalisteks on ka meesorjad.

Roll

Produtsent, režissöör, stsenarist, animaator, monteerija, kujundaja

Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses

Eesti Joonisfilm, 2018, 15’03″

Rahvas ootab kedagi erilist. Keegi eriline sünnibki – ülikonda riietatud mees. Rahvas järgneb mehele ning elab kaasa tema teatraalsetele, kuid mõttetutele esinemistele. Ühe esinemise käigus teeb mees vea ja teda varem jumaldanud rahvas jätab ta maha. Jäänud üksi, kohtab ta naist, kes on tema jaoks loodud. Teatraalsed esinemised jätkuvad…

Roll

Tootmisassistent

Manivald

Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio, 2017, 13’

On päev enne Manivaldi 33. sünnipäeva. Üleharitud, töötu ja ükskõikne Manivald elab koos domineeriva pensionärist emaga ning veedab oma päevi klaverit harjutades. Samal ajal koristab ema tema sokke ja keedab talle kohvi. Elu on lihtne, kuid mitte kuigi hea. Nende ebatervislik sõltuvussuhe on kokku kukkumas, kui pildile ilmub kuum noor hunt Toomas, kes tuleb parandama nende pesumasinat. Ning neid endid.

Roll

Produtsent, režissöör, stsenarist, animaator, monteerija

Elu Herman H. Rott'iga

Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio, 2015, 11’06”

Herman on rott, kellele meeldib veeta aega keldribaarides, kuulata grind-muusikat ja mängida malet. Hermanil puudub igasugune huvi koristamise vastu ning ta leiab, et kohutav segadus muudab kodu ainult hubasemaks. Ühel päeval otsustab roti elamisse sisse kolida väga korralik kass, kellel juhtumisi on nõrkus macho-meeste vastu. Ta toob kaasa roosa tolmuimeja, klaveri ja mis kõige hullem – kollektsiooni klassikalist muusikat.

Roll

Režissöör, stsenarist, kunstnik, animaator, monteerija, faasivärvija

Suitsupääsukeste raskest elust

Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio, 2011, 5’20”

Suitsupääsukese elu ei ole lihtne. Teel Aafrikast tagasi koju läheb kõik sassi, suuremad linnud on kiuslikud, eelmiste sajandite viirastused jälituslikud, savi on otsas ja laut õhtuti lukus.

Roll

Produtsent, režissöör, stsenarist, operaator, monteerija