Ave Taavet

Animafilmirežissöör

Ave Taavet on vabakutseline animaator ja karikaturist. Lisaks filmide ja naljapiltide tegemisele kirjutab ta lühiproosat, arvustusi ja esseistikat. Tema loomingut iseloomustab argise ja üleloomuliku segunemine ning soe huumor oma tegelaste suhtes.

Ave_Taavet

Filmograafia

Monument vanaemale

Kunstirühmitus SLED, 2019, 24:49

Katarina reisib enam kui 5000 km kaugusele Hakassiasse, Krasnojarski kraisse, et valada monument Lugovskaja külale, kus tema küüditatud vanaema, vanavanaema ja vanavanavanaema 1950ndatel elasid. Lisaks on tal kaasas rist oma vanavanavanaemale, kes suri kohe pärast küüditamist, 1949. a kevadel ja on maetud lähedalasuva küla kalmistule. Jälgime Katarinat sellel teekonnal raskesti ligipääsetavasse paikadesse ja kohalike suhet tema loosse. Filmi keskmes on mälu ja mälestamisega seotud rituaalid ning kollektiivse ja isikliku mälestuse suhe ajaloos.

Roll

Režissöör, stsenarist

Pelmeenipizza

What Everest Studio, 2017, 2’33”

Roll

Režissöör, stsenarist, kunstnik, animeerija

Vello

Eesti Kunstiakadeemia, 2015, 6’14”

 

Roll

Režissöör, stsenarist, kunstnik, animeerija

Õnnesoovid eakatele

Eesti Kunstiakadeemia, 2015, 9’09”

Tontlikud vanamehed elavad üheskoos vanadekodus, kus neid ümbritseb üksindus, igavus ja range majarahvas. Kuid ühel neist on saladus, mis võib sellesse talumatusse olemisse mõtte tuua. Kas ta on valmis end teiste nimel ohverdama? (On tal valikut?)

Roll

Režissöör, stsenarist, kunstnik, animeerija